נגנב הטלפון, מה עושים?


גנב עושה סלפי עם הטלפון שלך

הטלפונים שלנו יקרים והמידע שבהם לפעמים יותר. יש לנו שם תמונות, תכתובות, אנשי קשר ועוד הרבה מידע יקר. הטלפונים שלנו עלולים ללכת לאיבוד, להינזק ממים או להישבר. אז מה ואיך אפשר לעשות כדי לצמצם את הסיכון ואת הנזק?

חלק ראשון - הקטנת הסיכון לאובדן:

אני לא מתכוון להסביר שצריך לשמור על הטלפון ולא לתת לילד קטן לשחק בו... זה כבר העבודה שלכם. אבל אפשר לצמצם את הסיכון שהוא ילך לאיבוד. גם לאפל וגם לגוגל יש פתרון שמאפשר למצוא את הטלפון במקרה שהו הולך לאיבוד, אנחנו רק צריכים להפעיל את המנגנון הזה.

באנדרואיד:

יש להתקין את אפליקציית מנהל המכשיר. לאחר ההתקנה יש לפתוח את האפליקציה ולהפעיל את יכולת האיתור והניהול מרחוק של המכשיר. זה גם יאפשר לנעול את המכשיר מרחוק, לגרום לו לצלצל כדי שנמצא אותו או למחוק אותו במקרה שהבנו שהוא בידיים של מישהו שלא הולך להחזיר אותו וחשוב לנו למנוע ממנו גישה למידע שעל המכשיר.

במקרה שהמכשיר הלך לאיבוד ניתן להיעזר באפליקציה הזו ממכשיר אנדרואיד של חבר או להיכנס לאתר האינטרנט לניהול המכשיר - כדי להפעיל צלצול במכשיר שלנו, לנעול את המכשיר, לאתר את מיקומו או למחוק אותו במקרה הצורך.

פעולה פשוטה נוספת שאפשר לעשות - בהגדרות של מסך הנעילה להוסיף פרטי התקשרות למקרה שמישהו צדיק מצא את הטלפון והוא רוצה להחזיר אותו.

באייפון

נתקין את אפליקציית find my iphone - מחנות האפליקציות. לאחר ההתקנה יש להפעיל את האפליקציה כדי להשלים את הרישום וההתקנה.

במקרה שהמכשיר אבד - יש לגשת לאתר אפל בכתובת http://www.icloud.com ושם ניתן לאתר את המיקום, לשלוח הודעה למוצא הטלפון או למחוק אותו במקרה הגרוע ביותר.

פרטים מלאים יש באתר של אפל.

הצגתי כאן את הפתרונות של גוגל ואפל - אבל למי שמתעניין - בשתי מערכות ההפעלה יש פתרונות בעזרת אפליקציות שגם יודעים לצלם את מי שמנסה לפתוח את הטלפון ולתת כלים נוספים לאיתור המכשיר. ניתן למצוא אפליקציות כאלו בחנות תחת החיפוש "anti theft".

חלק שני - גיבוי הנתונים:

יש לנו הרבה דברים בטלפון, כרגע נתמקד במה שהכי חשוב וקל לגבות.

1. גיבוי התמונות:

הדבר הכואב ביותר לאבד עם הטלפון הוא כנראה התמונות. אנחנו מחזיקים של רגעים שלא יחזרו. אני רוצה להמליץ על שני כלים לגיבוי התמונות שלדעתי כדאי להפעיל יחד: dropbox ו-google photos.

הכלי הראשון - dropbox. למי שלא מכיר מדובר על סוג של כונן שניתן לאחסן בו דברים באינטרנט. לשירות הזה יש גם אפליקציה (באנדרואיד , ובאייפון).

לפני או אחרי ההתקנה יש להרשם (לפתוח חשבון) ולהפעיל את camera upload - זה שירות שלוקח כל תמונה שצולמה במכשיר ומעתיק אותה אל הכונן שלנו. כדי להשלים את הגיבוי כאן אני ממליץ להתקין את היישום שלהם למחשב וכך התמונות יעשו את דרכן ישירות אל המחשב בבית, כך שכל תמונה שנצלם תעבור תוך זמן קצר למחשב בבית בלי שטרחנו לחבר כבל ולהעתיק.

הבעיה היחידה כאן היא שהכונן הזה ברשת עלול להתמלא לאחר תקופה מסוימת ואז או שנבחר באפשרות להגדיל את נפח האחסון שלנו בתשלום או שבמחשב נעביר את התמונות לתיקייה אחרת שאינה חלק מ-dropbox ואז ישתחרר נפח האחסון למונות נוספות.

כלי שני לגיבוי התמונות - google photos (באנדרואיד , באייפון). האפליקציה הזו טובה להרבה דברים (כמו שיתוף תמונות עם חברים, חיפוש בתמונות ועוד) - אבל כאן אני רוצה להתייחס ליכולת הגיבוי שלה. גוגל נותנים לנו לגבות את התמונות בשרים שלהם ללא מגבלת נפח (כאשר בוחרים באפשרות של שמירת התמונות "באיכות "גבוה" ולא באיכות מלאה). גם כאן - לאחר ההתקנה יש לפתוח את האפליקציה ולבחור את החשבון לגבוי ואת אופן הגיבוי - ולאחר שסיימנו - כל תמונה או וידאו שנצלם יגובה אל השרת של גוגל.

את התמונות שגובו ניתן לראות מכל מחשב בכתובת http://photos.google.com.

אם שני הגיבויים האלו רצים ויש לנו עותק של התמונות במחשב בבית וגם עותק אצל גוגל - אנחנו יכולים מדי פעם לוודא שהגיבוי הושלם ואז למחוק את כל תיקיית התמונות שבמכשיר, וכך לפנות מקום לתמונות החדשות שלו.

2. גיבוי ווצאפ:

לווצאפ יש תכונה מרגיזה - הם לא שומרים את המידע שלנו בשרתים שלהם. כלומר כל השיחות, התמונות ושאר המידע שיש לנו בווצאפ - נשמר אך ורק על המכשיר, ואם הוא הלך... הלך גם המידע.

הם הבינו את הבעיה והם מאפשרים לנו לגבות את הקובץ עם כל הווצאפ שלנו לחשבון ה-google drive שלנו.

חשוב לדעת שהגיבוי הזה אינו מופעל אוטומטית כברירת מחדל ולכן ביצוע הפעולות הבאות הוא חשוב.

  1. מי שאין לו חשבון גוגל - זה הזמן לפתוח

  2. לפתוח את ווצאפ - ולעבור להגדרות (Settings )

  3. לבחור ב-chat setting ושם ב-Chat Backup.

  4. כאן נצטרך לאשר לגוגל לתת גישה לווצפ להשתמש בכונן google drive שלנו, והנה יש לנו גיבוי יומי של התכתובת.

חשוב לדעת - במקרה של צורך בשחזור הנתונים - חשוב להתקין במכשיר החדש את google drive ולהכנס לחשבון הגוגל שלנו לפני התקנת הווצאפ, כי בהתקנה הוא יחפש את קובץ הגיבוי שנמצא ב-google drive.

כך למעשה גיבינו את התמונות ואת הווצפ שלנו באופן שוטף, בלי שצריך לבצע פעולות יומיומיות של גיבוי.

3. גיבויים נוספים:

באייפון - אפל מציע גיבוי בעזרת icloud וגם למחשב בעזרת itunes. פרטים מלאים יש באתר של אפל. אני ממליץ במיוחד על הגיבוי במחשב בעזרת itunes . זה גיבוי מלא ומקיף.

באנדרואיד - אנשי הקשר שלנו לרוב נשמרים בחשבון הגוגל ולא על המכשיר, כך שהם מגובים אוטומטית. ניתן בהגדרות המכשיר לבקש מגוגל לגבות נתונים נוספים (כמו סיסמאות wifi) - אבל חשוב לדעת שזה לא גיבוי מלא.

יש לכם פתרונות גיבוי אחרים? הצלחתם לגבות? אשמח לקרוא על זה בתגובות!

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square